Urška Žolnir Jugovar

Urška Žolnir Jugovar je dobitnica zlate in bronaste medalje z olimpijskih iger in članica kluba “z’dežele” Sankaku iz Celja. Njen trener je bil Marjan Fabjan. Od leta 2001 je zaposlena v športni enoti Slovenske vojske. Je prva Slovenka z zlato olimpijsko kolajno v individualnem športu. Junija 2015 je končala tekmovalno kariero, v klubu Sankaku ostaja kot trenerka.

Urška Žolnir je leta 2012 na olimpijskih igrah v Londonu osvojila zlato medaljo med judoistkami do 63 kilogramov. V svojem domačem kraju je odprla Športni park Urške Žolnir. Ta se nahaja pri POŠ Trje, uradno odprtje pa je bilo v nedeljo, 11. maja 2014. Gre za fitnes na prostem, kjer lahko obiskovalci z nekaj osnovnimi vajami na napravah trenirajo z lastno težo. Odprtje si lahko ogledate v prispevku spodaj.

You may also like...

Skip to content