Prostovoljno gasilsko društvo Zavrh pri Galiciji

Prostovoljno gasilsko društvo Zavrh pri Galiciji se nahaja v središču naselja Zavrh tako, da zagotovo ni mogoče zgrešiti njihovega lepo urejenega gasilskega doma, kot prikazuje slika 1. Njihova zgodovina sega v leto 1989, ko so se člani PGD Velika Pirešica, ki so bili doma v Zavrhu odločili, da bodo ustvarili svojo pot in se tako na željo večine krajanov odcepili od matičnega PGD in ustanovili svojega. Prvi predsednik je bil Franci Šmarčan, poveljnik pa Rudi Verdel.

Slika 1: PGD Zavrh pri Galiciji

Aktivno se vključujejo v delovanje krajevne skupnosti na vseh področjih. Gasilski dom so moderno opremili in ga posodobili, skozi leta pa ogromno vložili tudi v vozila. PGD Zavrh je gasilsko društvo 1. kategorije kar pomeni, da imajo stalno na voljo najmanj 12 operativni gasilcev in pa eno gasilsko avto cisterno.

You may also like...

Skip to content