Timi Zajc

Timi Zajc je olimpijski prvak na mešani tekmi ekip in podprvak na ekipni tekmi, svetovni prvak na veliki skakalnici posamično in ekipno ter svetovni prvak v smučarskih poletih ekipno in podprvak posamično. V svetovnem pokalu je dosegel dve zmagi na posamičnih tekmah. Kot prvi in edini smučarski skakalec je osvojil vseh deset možnih naslovov državnega prvaka Slovenije v kategorijah od devet do šestnajst let ter v članski konkurenci (poletni in zimski naslov).

Osvojil je skupno razvrstitev Alpe Adrie. Nekaj časa je treniral tudi nordijsko kombinacijo in postal državni podprvak v kategoriji dečki do 14 let, v zimski sezoni pa je postal državni prvak v kategoriji dečki do 15 let. Do 15 leta je bil član Smučarske društva Vizore, kjer je bil njegov trener oče Boštjan Zajc in Stanislav Grm. Več o Timiju Zajcu lahko najdete s klikom na spodnjo povezavo.

You may also like...

Skip to content