Planinsko društvo Galicija

V okviru PD Žalec je 19. let delovala Planinska sekcija Galicija. Sekcija je imela preko 150 članov in svojo postojanko na Gori.

11.09.2004 so dotedanji člani sekcije ustanovili Planinsko društvo Galicija s okrog 160 člani. Vse je potekalo v dogovoru s Planinskim društvom Žalec.

Planinsko društvo Galicija upravlja na Gori z dvema planinskima kočama. Posebej ponosni so na lepo obnovljeno nad 200 let staro leseno hišo, kot prikazuje slika 1.

Slika 1: Obnovljena 200 let stara koča

Postojanka je odprta vsako nedeljo ali praznik od 9.oo ure dalje do večera. Oskrbniki so družine naših članov in se vsako nedeljo menjajo. Na postojanki nudijo samo pijačo, hrano si po potrebi prinesejo pohodniki s seboj.

Člani društva so praviloma vsaj enkrat na leto vsaj en dan oskrbniki na Gori. To pomeni, da niso poklicni oskrbniki ali gostinci, zato prosimo za razumevanje, ko pride do kakšnega spodrsljaja pri postrežbi.

You may also like...

Skip to content